safari zambia, wodospady wiktorii wycieczka, safari zambia, safari zimbabwe, luangwa national park

Wodospady Wiktorii – cud natury

„Widok tak piękny, że muszą się w niego wpatrywać aniołowie w locie” to słowa Davida Livingstone, pierwszego Europejczyka, który w 1855 dotarł do Wodospadów i nazwał je na cześć ówcześnie panującej Królowej Wiktorii. Wodospady Wiktorii znajdują się na granicy między Zimbabwe a Zambią. Warto zobaczyć ten imponujący cud natury po obu stronach oraz podczas przelotu helikopterem. W okolicy czekają na Ciebie również inne atrakcje. Jakie? Oglądanie z bliska hipopotamów podczas rejsu po rzece Zambezi, skoki na bungee z mostu na granicy między Zimbabwe a Zambią lub kąpiele w Devil’s Pool czyli przy samej krawędzi Wodospadów. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Zambia safari

Wybierając się na safari w Zambii warto odwiedzić kilka parków. Każdy z nich oferuje niezapomniane wrażenia. Wybierz się na piesze safari w Parku Narodowym Luangwa, który słynie z obfitości dzikich zwierząt, w tym lwów, leopardów, hipopotamów i różnych gatunków antylop. Park jest również znany z nocnych safari, gdzie można zobaczyć drapieżniki w akcji. W Parku Narodowym Lower Zambezi doświadczysz oprócz tradycyjnego safari 4x4 również safari na wodzie. Można tu spotkać m.in. słonie, hipopotamy i krokodyle. Park Narodowy Kafue to różnorodne krajobrazy, od sawann po mokradła, z ogromną ilością dzikiej przyrody, a Liuwa Plain słynie z jednej z największych populacji hien w Afryce.

safari zambia, wodospady wiktorii wycieczka, safari zambia, safari zimbabwe, luangwa national park
safari zambia, wodospady wiktorii wycieczka, safari zambia, safari zimbabwe, luangwa national park

Zimbabwe safari

Kolejny wspaniały kraj dla miłośników dzikiej przyrody. Zaszyj się w jednej z luksusowych lodgy w Parku Narodowym Hwange, jednym z najbardziej znanych miejsc na safari w Afryce. Park ten słynie z ogromnej populacji słoni, lwów, leopardów, bawołów, żyraf i antylop. Park Narodowy Matobo oferuje piękne krajobrazy skaliste, w których można zobaczyć m.in. liczne nosorożce białe, a oprócz dzikich zwierząt, skalne malowidła i starożytne miejsca kultu. Chcesz zobaczyć słonie stojące na tylnych łapach z trąbą wysoko w powietrzu w malowniczej scenerii? Odwiedź Park Mana Pools. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie ma miejsce to zjawisko.

Zambia i Zimbabwe kiedy jechać?

Planując wycieczkę do Wodospadów Wiktorii, warto wziąć pod uwagę poziom wody na rzece Zambezi, który ma wpływ na widoczność i imponujący efekt Wodospadów. Najbardziej popularny okres na safari w Zambii i Zimbabwe przypada na suche miesiące od maja do września, z kolei od października do kwietnia, ze względu na obfite opady deszczu przyroda jest bardziej zielona. Jest to czas narodzin młodych zwierząt, co może być interesującym aspektem safari. Jeśli masz pytania o najlepszy czas podróży do słynnych Wodospadów Wiktorii, a przy okazji chciałbyś przeżyć niezapomniane safari, skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością doradzę i być może zorganizuję Twoją wymarzoną podróż do Zambii i Zimbabwe.

safari zambia, wodospady wiktorii wycieczka, safari zambia, safari zimbabwe, luangwa national park