mauritius atrakcje, mauritius kiedy jechać, mauritius wakacje, iles maurices, port louis, mauritius island

Wyjątkowa wyspa

Mauritius to wyjątkowa wyspa położona w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, która przyciąga turystów z całego świata dzięki pięknej przyrodzie, plażom i bogatej historii. To jedno z najbardziej zróżnicowanych pod względem kulturowym miejsc na świecie. Ten fascynujący aspekt przyczynia się do unikalnego charakteru wyspy. Mauritius oferuje piękne hotele, spa, pola golfowe i wszelkie udogodnienia, które sprawią, że Twoje wakacje będą wyjątkowe. Sprawdziłam osobiście większość hoteli na wyspie i z przyjemnością dopasuje zakwaterowanie do Twoich preferencji. Dla zainteresowanych polecam połączenie wypoczynku na Mauritiusie z eksploracją sąsiedniej wyspy Reunion lub Rodrigues albo z przystankiem na safari w RPA.

Mauritius wakacje dla kogo?

Wakacje na Mauritiusie to świetny wybór dla każdego. Swój wymarzony urlop spędzą tutaj zarówno rodziny z dziećmi, jak i pary, które poszukują romantycznej kryjówki. Co więcej Mauritius to idealne miejsce na organizację egzotycznego ślubu na plaży. Jeśli jednak nie masz drugiej połówki, nie szkodzi. Wyjazd na Mauritius w pojedynkę nie jest również przeszkodą. Wyspa jest bezpieczna i przyjazna singlom. Dla grup znajomych czy incentive na Mauritiusie znajdzie się wiele atrakcji jak na przykład rejsy katamaranem po malowniczych zakątkach czy degustacja rumu w lokalnej destylarni.

mauritius atrakcje, mauritius kiedy jechać, mauritius wakacje, iles maurices, port louis, mauritius island
mauritius atrakcje, mauritius kiedy jechać, mauritius wakacje, iles maurices, port louis, mauritius island

Mauritius atrakcje

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, to dziką fauną i florę Mauritiusa odkryjesz w Parku Narodowym Black River Gorges. Spektakularne widoki i zapierające dech w piersiach krajobrazy czekają również na odwiedzających wodospad Chamarel i Ziemię Siedmiu Kolorów. Wolisz wylegiwać się na rajskiej plaży? Polecam odwiedzić plaże Trou aux Biches, Le Morne czy Belle Mare. W tych miejscach krystalicznie czyste wody lagun zachęcają do leniuchowania i relaksu. Preferujesz aktywny wypoczynek? Spróbuj kiteserfingu, lub gry w golfa na jednym ze światowej klasy pól golfowych. A jeśli lubisz poznawać kulturę danego kraju kosztując lokalne dania to kreolskie specjały czekają na targu w Port Louis, i w innych sekretnych miejscach, które mogę polecić.

Mauritius kiedy jechać?

Dzięki swojemu położeniu na Oceanie Indyjskim Mauritius cieszy się subtropikalnym klimatem, co sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce na wakacje przez większość część roku. Sezon suchy trwa od maja do grudnia, deszczowy od stycznia do kwietnia. Okres deszczowy na Mauritiusie, nie oznacza, że jest to zły czas na podróż. Deszcze są zazwyczaj krótkotrwałe i intensywne, a między opadami można nadal cieszyć się słońcem, przyroda jest najbardziej zielona, a wyspa wygląda pięknie. Istnieją również pewne specyficzne okresy, które mogą być bardziej odpowiednie w zależności od Twoich preferencji i celów podróży. Jeśli masz pytania odnośnie pogody na Mauritiusie i wahasz się, który termin spełni Twoje oczekiwania, skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością udzielę informacji i być może zaplanuję Twoją podróż marzeń na Mauritiusie.

mauritius atrakcje, mauritius kiedy jechać, mauritius wakacje, iles maurices, port louis, mauritius island