delta okavango, safari afryka, botswana safari, botswana, botswana safari, kgalagadi transfrontier park

Botswana – safari inne niż wszystkie

W wielu krajach Afryki można zobaczyć różnorodne gatunki zwierząt oraz piękne krajobrazy, ale jedno z nich to prawdziwa perełka. Zapraszam do Botswany, w której doświadczysz safari w najlepszych parkach z ogromną ilością dzikich zwierząt, połączysz się z naturą w przepięknie położonych lodgach oraz zobaczysz prawdziwy cud natury jakim jest Delta Okavango. Botswana zapewni Ci wspomnienia, które zostaną z Tobą na całe życie. Świetnym pomysłem na urozmaicenie wycieczki jest połączenie safari w Botswanie z majestatycznymi Wodospadami Wiktorii położonymi w sąsiadujących z Botswaną, Zambii i Zimbabwe.

Botswana co zobaczyć?

Botswana to kraj o wyjątkowo bogatej przyrodzie. Tutaj doświadczysz wodnego safari tradycyjną łodzią mokoro w towarzystwie hipopotamów i krokodyli w Delcie Okavango - najbardziej znanych mokradłach na świecie. Wybierzesz się na niesamowite safari 4x4 w przepięknym rezerwacie Moremi, którego mieszkańcami są lwy, lamparty, hieny, słonie i bawoły. Surrealistyczne krajobrazy odkryjesz na pustynnych solniskach Makgadikgadi Pans. Ten niezwykły obszar w zależności od okresu gwarantuje takie atrakcje, obserwowanie przyjaznych surykatek, obserwację flamingów czy Wielką Migrację Zebr. Zobaczyć lwy, lamparty i gepardy skaczące po solniskach w pogoni za swoją ofiarą? Bezcenne.

delta okavango, safari afryka, botswana safari, botswana, botswana safari, kgalagadi transfrontier park
delta okavango, safari afryka, botswana safari, botswana, botswana safari, kgalagadi transfrontier park

Park Narodowy Chobe to kolejne fascynujące miejsce z największą populacją słoni w Afryce. Możesz je obserwować podczas safari otwartym pojazdem lub z pokładu łodzi. Każde z nich odbywa się w towarzystwie doświadczonych przewodników. Swój własny urok i bogactwo przyrody ma również część Botswany położona na pustyni Kalahari. Wiele z tych pięknych miejsc w Botswanie jest trudno dostępna. Bardzo często wymagane są przeloty awionetkami. Lodge oferują również limitowaną ilość miejsc, dlatego polecam planowanie wyjazdu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli zainteresowała Cię Botswana napisz. Z przyjemnością przygotuję dla Ciebie program zwiedzania z doświadczeniem safari na najwyższym poziomie.

Botswana kiedy jechać?

Botswana ma dwa główne okresy podróży, sezon suchy oraz deszczowy. Sezon suchy trwa od maja do września i jest to najbardziej popularny czas na podróż do Botswany. Szczególnie jeśli chcesz odwiedzić słynny Park Chobe i Deltę Okavango. ​To idealny czas na safari i obserwację zwierząt w Botswanie. Okres deszczowy październik – kwiecień) jest mniej popularny, ale również atrakcyjny. Jeśli chcesz zobaczyć krajobrazy pełne zieleni to jest to dobry czas na podróż. Niektóre atrakcje, takie jak Delta Okavango, mogą być dostępne tylko w określonych porach roku. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością udzielę informacji i być może zaplanuje Twoje safari w Botswanie.

delta okavango, safari afryka, botswana safari, botswana, botswana safari, kgalagadi transfrontier park