Reunion, wyspy reunion, reunion wakacje, reunion island, saint denis reunion

Wyspa Reunion – jak z filmu Jurassic Park!

La Reunion to należąca do Francji, przepiękna wyspa na Oceanie Indyjskim. To prawdziwy raj dla osób poszukujących nietuzinkowych miejsc na wypoczynek. Zachwycą Cię tutaj różnorodne krajobrazy, majestatyczne góry sięgające 3000 m n.p.m., bujne lasy deszczowe, przepiękne wodospady oraz jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie! Brakuje tu tylko wędrujących dinozaurów. Chcesz poznać bliżej tę tajemniczą wyspę? Skontaktuj się ze mną i poznaj szczegóły wyjazdów na Reunion! Dla zainteresowanych urozmaiceniem wyjazdu polecam połączenie zwiedzania wyspy Reunion z wypoczynkiem na plażach położonego obok Mauritiusa.

Reunion wakacje dla kogo?

Reunion to wyspa dla każdego poszukiwacza przygód. To doskonały wybór dla miłośników gór. Wyspa oferuje niezwykłe możliwości wędrówek po malowniczych szlakach. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni turyści znajdą tu trasy dopasowane do swojego poziomu zaawansowania. Idealne warunki znajdą również poszukiwacze ekstremalnych wrażeń. Na wyspie dostępne są aktywności takie jak canyoning, paralotniarstwo, surfowanie czy nurkowanie. W przerwach pomiędzy odkrywaniem zakamarków wyspy znajdzie się również czas na relaks w kurortach zachodniego wybrzeża takich jak Sainte Gilles lub na dzikich plażach południowego i wschodniego wybrzeża.

Reunion, wyspy reunion, reunion wakacje, reunion island, saint denis reunion
Reunion, wyspy reunion, reunion wakacje, reunion island, saint denis reunion

Reunion atrakcje

Reunion to wyspa pełna atrakcji i miejsc z widokami zapierającymi dech w piersiach. Poczuj się jak na księżycu przejeżdżając trasę Du Vulcan, albo wybierz się na wspinaczkę, która zaprowadzi Cię do krawędzi aktywnego wulkanu Piton de la Fournaise. Zobacz Notre Dam de Laves kościół, przed którym cudownie rozstąpiła się lawa po erupcji wulkanu. Zachwyć się pięknem wyspy podczas przelotu helikopterem i podziwiaj naturalne amfiteatry, Cilaous, Mafate, Salazie zwane „cyrkami”. Odkryj wielokulturowość Reunion z wpływami Francji, Afryki, Indii, Chin i innych regionów. A na koniec zatrzymaj się na jednej z dzikich plaż i podziwiaj zachody słońca podczas pikniku z najlepszymi kreolskimi daniami i oczywiście z francuskim winem!

Reunion kiedy jechać?

Reunion można odwiedzić o każdej porze roku, jednak najlepszy czas na podróż zależy od tego jak chcesz spędzić czas na wyspie. Panuje tu klimat tropikalny z porą suchą oraz deszczową. Okres suchy (maj- listopad) jest uważany za najlepszy czas na wizytę jeśli masz w planach piesze wędrówki po górach lub interesuje Cię obserwacja wielorybów (czerwiec-październik). W tym czasie temperatury są przyjemne, a opady stosunkowo niskie, co oznacza czyste niebo i doskonałą widoczność. W porze deszczowej (grudzień- kwiecień) temperatury i wilgotność powietrza są znacznie wyższe, a krajobrazy bujne i zielone. Jeśli masz pytania odnośnie klimatu wyspy, skontaktuj się. Chętnie doradzę i być może zorganizuje Twoją wymarzoną podróż na Reunion.

Reunion, wyspy reunion, reunion wakacje, reunion island, saint denis reunion